2139/956
Simon Gate samt svensk sølvsmed (f. 1883, d. 1945)
Karaffel af facetslebet klart glas og sort glas forsynet med sølvmonteringer. Sign. Orrefors, GA 386/1 1/2. H. 24,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag