Kinesisk maler, ca. 1800
Skibsportræt af sejlskibet “Falcon”. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 49×54.
Krakeleringer. Retoucheringer/reparationer. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Undersøgt i ramme.
13 bud
855912 | ||
884763 (Autobud) | ||
855912 | ||
884763 | ||
855912 (Autobud) | ||
884763 | ||
855912 | ||
884763 (Autobud) | ||
855912 | ||
884763 (Autobud) | ||
1148563 | ||
884763 | ||
175485 |