873/​163

Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, urhus prydet allegori over malerkunsten i form af putto med pensel og ovalt ovalt portræt af ung kvinde, skive af hvid emalje . Louis XVI form, 19. årh.s anden halvdel. H. 50. B. 43. D. 20.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Der gives ingen garanti for værkets funktion. furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK