905/876
Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
Uden titel. Sign. Zao Wou-Ki 78, 73/150. Litografi i farver. Lysmål 48×62.
Litteratur: Jørgen Ågerup/Edition Heede & Moestrup 288.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag