1739/66
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Udsigt over jyske marker. Sign. Hans Schmidt. Olie på lærred monteret på malepap. 19×19.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag