Harley-Davidson. BMW. Moto Guzzi. Honda m.fl. 18 model motorcykler af metal og plastik, skala 1:10 og 1:12. (18)
Proveniens: Dansk privatsamling.
1. Harley-Davidson. “Easy Rider Chopper”. Franklin Mint Precision Models.
2. Harley-Davidson. “Panhead 1948”. Franklin Mint Precision Models.
3. Harley-Davidson. “Super Glide FMPM”. Franklin Mint Precision Models.
4. Harley-Davidson. “Biker Blues”. Franklin Mint Precision Models.
5. Harley-Davidson. “WLA 1942”. Franklin Mint Precision Models.
6. Harley-Davidson. “Fat Boy 1998”. Franklin Mint Precision Models.
7. Harley-Davidson. “Police Bike Edition”. Franklin Mint Precision Models.
8. Harley-Davidson. “Electra Glide”. Franklin Mint Precision Models.
9. Harley-Davidson. “Heritage Springer”. Maisto.
10. BMW Motorcykle 1957 med sidevogn. Franklin Mint Precision Models.
11. Moto Guzzi “Heritage SpringerCalifornia 1100 i”. Maisto.
12. Honda “Shadow VT 1100C2” Maisto.
13. Indian Chief “Roadmarster”. Maisto.
14. BMW “R 1100 R”. Maisto.
15. Honda “Gold Wing GL 1500”. Road Legends. I original æske.
16. BMW “R11-RS”. Road Legends. I original æske.
17. Moto Guzzi “V10 Centauro” Simba. I original æske.
18. Yamaha “Virago”.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Småfejl og mangler kan forekomme.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
38 bud