2119/545
Peter Brandes (f. Assens 1944)
Komposition. Sign. Brandes 92. Olie på lærred og plade. 75×55.
Original stand. Kan ligne at der mangler noget af kanten i højre side, men lærredet stopper der og pladen kan derfor ses.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud