2431/44
Hjørnepanel stykke af bemalet træ, prydet med forgyldte skæringer i form af korn, blomster og bladværk. 18. årh. H. 133. B. 59. D. 27.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger og mindre afslag.
Vurdering