1351/160
Hængevitrine af nøddetræ, skrå sider og front med glas, senere rødmalede hylder og bagbeklædning. 18. årh.s anden halvdel. H. 78. B. 90. D. 20.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Ikke original nøgle og lås medfølger. Løs finer.
Ældre malerier og møbler, 16. december 2013
Vurdering
Hammerslag