1947/2034
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Seamaster 600. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Urets diam. 32 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på glas og kasse. Uoriginal krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 20. november 2019
Vurdering
Hammerslag
31 bud