2015/​146

En komplet sæt skakbrikker af udskåret og delvis indfarvet ben. 20. årh.s første halvdel. H. 3–9. (32)

Enkelte mindre afslag, bl.a. en rød springer med afslag på det ene øre.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK