2015/146
En komplet sæt skakbrikker af udskåret og delvis indfarvet ben. 20. årh.s første halvdel. H. 3–9. (32)
Enkelte mindre afslag, bl.a. en rød springer med afslag på det ene øre.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag