1434/1588
Et par kinesiske lågvaser af cinnabar lak omlavet til petroleumslamper og monteret med europæiske forgyldte bronze ornamenter i orientalsk stil. 19. årh. H. 51 cm (2)
Ifølge oplysninger tidligere i Robert Storm P.s eje.
Mindre afslag. En glasskærm mangler.
Varia, 21. august 2014
Vurdering
Hammerslag