2021/156
Albert Kinsley (f. 1852, d. 1945, engelsk maler)
Parti fra Warwick Castle. Sign. A. Kinsley. Vandfarve på papir. 60×98.
Papiret er gulnet. Mindre overfladeridser. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag