2434/839
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogreol af massiv Oregon pine samt sokkel, messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre kantafslag.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud