2434/​839

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Bogreol af massiv Oregon pine samt sokkel, messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre kantafslag.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

892536 1.500 DKK