2446/140
Rokoko spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med kæmninger, blomster og bladværk. 18. årh. H. 90. B. 44.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Spejlfelt med misfarvinger. Restaureret.
Vurdering