2006/45
Kinesisk pæreformet vase af porcelæn dekoreret i underglasur blå med dyr så som æsel, dromedar, hjort, vædder, oksee m.m . Kina, Qing 19. årh. H. 46 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, mindre ridser, mindre luftbobler ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud