2022/838
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Organisk form. Usigneret. Skulptur af rødbroget fedtsten. H. 53.
Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag