Foto endnu ikke klar
895/​895

Ubekendt design

Håndvævet tæppe af uld i “flossa” teknik, bund i grønne nuancer med geometrisk Art Deco mønster i brunt. Usign. Udført 20. årh. L. 254. B. 239.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 18. juni 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK