Foto endnu ikke klar
895/895
Ubekendt design
Håndvævet tæppe af uld i “flossa” teknik, bund i grønne nuancer med geometrisk Art Deco mønster i brunt. Usign. Udført 20. årh. L. 254. B. 239.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 18. juni 2020
Vurdering
Hammerslag