2043/359
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Landskab med åløb. Sign. G. C. Olie på lærred. 34,5×50,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger i kanten. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag