1343/1548
Fire frimurerglas med tøndeformede kummer på flersidede fodstykker, sleben dekoration med insignier. 20. årh. H. 9,5–16 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag