2031/​861

Georg Thams

Et par lænestole med ben af palisander, sider, ryg og løse hynder betrukket med blåt uld. Model VP 64. Udført hos Vejen Polstermøbelfabrik. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let porøs skum.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag