2448/​760

Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983)

Vinterbillede, 1964–66. Sign. H.N. Olie på lærred. 90×118.

Proveniens: Danske Bank.

God original stand. Nyligt renset.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

24 bud

923136 13.500 DKK
1150661 13.000 DKK
923136 (Autobud) 12.500 DKK
1150661 12.000 DKK
923136 (Autobud) 11.500 DKK
1150661 11.000 DKK
923136 10.500 DKK
1150661 10.000 DKK
104067 9.500 DKK
1150661 9.000 DKK
104067 (Autobud) 8.500 DKK
1150661 8.000 DKK
104067 7.500 DKK
1150661 7.000 DKK
104067 (Autobud) 6.500 DKK
1150661 6.500 DKK
104067 6.000 DKK
1150661 5.500 DKK
104067 (Autobud) 5.000 DKK
1150661 4.800 DKK
104067 4.600 DKK
1150661 4.400 DKK
104067 4.200 DKK
1150661 4.000 DKK