1635/1693
Fransk konsolur i kasse af sortbroget marmor, dekoreret med perlestaf af bronze, hvidemaljeret urskive med sorte arabertal. 19. årh. H. 23. B. 36. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud