2418/​1

I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)

En gren, tung af modne gule blommer. Sign. I. L. Jensen. Olie på mahogni. 16×22,5.

Retoucheringer. Behov for rensning.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK

10 bud

138908 19.000 DKK
973005 (Autobud) 18.500 DKK
860148 18.500 DKK
973005 (Autobud) 18.000 DKK
860148 17.500 DKK
973005 (Autobud) 17.000 DKK
860148 16.500 DKK
973005 (Autobud) 16.000 DKK
107940 15.500 DKK
973005 15.000 DKK