12147/149
Dansk snedkermester
Toiletbord af mahogni. I fronten skuffer, opklappelig top hvorunder opbavaringsrum, øverst monteret med tre-fløjet spejl. Medfølgende skammel med tilspidsende ben af mahogni, sædet betrukket med stof. 20 årh.s. første halvdel. H. 70/132 B. 93 D. 40. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag