1517/1544
Et par små urtepotteskjulere af porcelæn, firsidet, dekoreret i farver og guld med landskaber og personer. Sign. Aly. Bunde med faux Sevres mærker. 19. årh. H. 13,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. april 2015
Vurdering
Hammerslag