1908/900
Lars Swane (f. Frederiksberg 1913, d. sst. 2002)
Blomstervase ved vindue. Sign. Lars Swane, særtryk 5/16. Litografi i farver. Lysmål 66×56.
Enkelte meget små pletter.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag