1921/​112

Armstol af udskåret nøddetræ, rigt dekoreret med rocailler og bladværk. Rokokoform. Ca. 1900.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Et løst armlæn.

Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag