1921/112
Armstol af udskåret nøddetræ, rigt dekoreret med rocailler og bladværk. Rokokoform. Ca. 1900.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Et løst armlæn.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag