Et par store franske Louis XVI form stager af forgyldt bronze, balusterformede stammer på kantede fodstykker, støbte ned festoner, stemplede Susse. Fres. Edts. Paris (Susse foundeur éditeur, Paris). 19. årh.s anden halvdel. H. 25 cm. (2).
Begge med borehuller i fodranden.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020