2031/713
Knud Valdemar Pedersen (f. Danmark 1906, d. sst. 1981)
Vase af stentøj dekoreret med celadonglasur. Sign. Vald. Pedersen. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. Unik. H. 9,5.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud