2109/​568

Kim Ki-chang (f. Seoul 1914, d. 2001, også kendt som Unbo)

“Mystic Star of the Orient”. Sign. Kim, stemplet i rødt samt nummereret 57/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 89×66. Uindrammet.

Original stand.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag