2109/568
Kim Ki-chang (f. Seoul 1914, d. 2001, også kendt som Unbo)
“Mystic Star of the Orient”. Sign. Kim, stemplet i rødt samt nummereret 57/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 89×66. Uindrammet.
Original stand.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag