2016/635
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner. Sign. Mogens Balle, hhv. 282/330 og 37/250. Træsnit/litografi i farver. Bladstørrelser 62×41 og 34×49. Uindrammede. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 19XX-083 (oplag 250) og 1966–013 (oplag 330).
God stand.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag