2247/871
Charles Schneider (f. 1881, d. 1953)
Kugleformet vase af flerfarvet glas i orange og rosa nuancer med underfang af klart glas. Hanke af mørkeviolet glas. Sign. Schneider. H. 22. Diam. 23.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. november 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud