1623/8644
Russisk blækhus af forgyldt bronze i form af bjørn, opsat på firsidet base af fineret malakit. 20. årh. H. 7/9 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag
Russisk auktion, 6. juni 2016
Vurdering
Hammerslag