845/353
Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ med senere plade af hvid marmor, svungen ligeknækket front med fire skuffer. Restaureret, 18. årh.s midte. H. 89. B. 71. D. 48.
Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag