845/​353

Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ med senere plade af hvid marmor, svungen ligeknækket front med fire skuffer. Restaureret, 18. årh.s midte. H. 89. B. 71. D. 48.

Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK