11947/​3
Bådformet skål af sølv. Stemplet København 1960. Vægt 199 g. H. 8 cm. L. ca. 18 cm.

Be­skriv­el­se

Sælger oplyser

Fremstår med enkelte tegn på alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag