1607/232
George III standur i kasse af egetræ. Messing- og tinskive signeret “John Pagett, Bridg. North”. England, 18. årh.s slutning. H. 195.
Gamle skrammer og mærker. Revner. Lås udskiftet. Lodder, pendul samt optræksnøgle og dørnøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 15. februar 2016
Vurdering
Hammerslag