1607/​232

George III standur i kasse af egetræ. Messing- og tinskive signeret “John Pagett, Bridg. North”. England, 18. årh.s slutning. H. 195.

Gamle skrammer og mærker. Revner. Lås udskiftet. Lodder, pendul samt optræksnøgle og dørnøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 15. februar 2016

Ure ▸ Standure

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK