1434/147
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Landskab med udsigt over sø. Sign. C Milton Jensen 1912. Olie på lærred. 54×75.
Lærredet er dubleret. Afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag