1947/124
Hans Friis (f. Hobro 1839, d. Orenæs 1892)
Kystparti med større sten og skibe i baggrunden. Sign. H. Friis. Olie på lærred. 47×60.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag