1803/​1644

Louis Philippe urkasse af bronze, rokoko stil. Frankrig, ca. 1830. H. 45. B. 39. D. 20.

Ornament på toppen mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag