12114/18
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Cheval Bleu au couple”. Usign. Litografi i farver, 1982. Bladmål 37×27,5 cm. Rammemål 55×44 cm.
Litteratur: Chagall Lithographe VI, no. 993.
Meget lette slidspor på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag