12114/​18

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Cheval Bleu au couple”. Usign. Litografi i farver, 1982. Bladmål 37×27,5 cm. Rammemål 55×44 cm.

Litteratur: Chagall Lithographe VI, no. 993.

Meget lette slidspor på rammen.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK