1643/1127
Smaragd- og diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med ni carréslebne smaragder flankeret af talrige rosenslebne diamanter. Diam. 7 cm. Armbåndet er elastisk.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Syv diamanter mangler.
Smykker, 26. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag