1643/​1127

Smaragd- og diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med ni carréslebne smaragder flankeret af talrige rosenslebne diamanter. Diam. 7 cm. Armbåndet er elastisk.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Syv diamanter mangler.

Smykker, 26. oktober 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK