888/314
SVENSK konsol af bemalet træ, marmoreret plade af træ, sarg med felter af glad med imiteret porfyr, runde kannelerede ben. Ca. 1800. H. 74. B. 65. D. 39.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemalet.
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag