1842/​103

Sigurd Wandel (f. Frederiksberg 1875, d. Hellerup 1947)

“En krøbling”. Sign. SW, 1907. Olie på malerpap. 40×32.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK