Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Windbeutel im sturm”. Sign. Jorn 67 samt med titel på bagsiden, betegnet Asger Jorn 1967. Olie på papir monteret på lærred. 40×30.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018