1948/14
Natbord af mahogni, plade af gråbroget marmor med to indsatse af kobber, sarg med skuffe. 19. årh. H. 70. B. 43. D. 43.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag